Jak pomáháme

Pomáháme lidem po poškození míchy
a jejich blízkým při návratu do aktivního života.

Fyzioterapie a cvičení

Cvičení a fyzioterapie podporuje klienty po poškození míchy při návratu do běžného života. Od cvičení a poradenství s fyzioterapeutem přes samostatné cvičení na přístrojích až po pravidelné využívání posilovny našeho centra.

Osobní asistence

Služba osobní asistence kompenzuje osobám na vozíku omezení, které přináší jejich zdravotní stav. Osobní asistent vám zjednoduší život při běžných denních činnostech, pomůže se sebeobsluhou, hygienou, oblékáním a stravováním. Doprovodí vás k lékaři, na nákup, úřad, za sportem i za kulturou. Vypomůže s chodem domácnosti i při péči o rodinu.

Sociální rehabilitace

Sociální rehabilitace pomáhá lidem s poškozením míchy nalézt vhodná řešení ke zvládnutí nové životní situace. Podporujeme klienty při návratu do života, rozvíjíme jejich samostatnost a nezávislost prostřednictvím nácviků či rozvojem specifických schopností a dovedností. Pomáháme uplatňovat jejich práva a oprávněné zájmy. Tým odborníků poskytuje klientům podporu v oblasti sociální, psychologické, odstraňování bariér či nácviku soběstačnosti.

Ergoterapie

S ergoterapií zvládnete sebeobsluhu, rozvinete vlastní soběstačnost a rozšíříte si škálu práce i volnočasových aktivit. Vaše spolupráce s ergoterapeutem a instruktorem soběstačnosti v kombinaci se správnými kompenzačními pomůckami podpoří zvládání každodenních fyzických i psychických obtíží.

Vzdělávání a volný čas

Oslaďte si své dny volnočasovými aktivitami od týrání těla v posilovně přes získávání nových znalostí a dovedností až po navazování kontaktů s novými přáteli.

Bezbariérová přeprava

Potřebujete se přepravit k lékaři, na úřad, za kulturou, nebo kamkoliv jinam? Nemáte možnost se samostatně přepravit? Neváhejte využít naše bezbariérově upravená vozidla ParaCENTRA Fenix. Přepravu poskytujeme v Brně a jeho blízkém okolí. V případě Vašeho zájmu, o tuto službu, se na nás neváhejte obrátit.

Bezbariérová videa

S podporou Odboru zdraví Magistrátu města Brna realizuje naše organizace projekt „Brno je i moje město“, který mapuje skutečnou bezbariérovost v objektech. Výstupem je krátké instruktážní video, které poskytuje vizuální informaci všem občanům se sníženou mobilitou o bezbariérové dostupnosti prostorů, které hodlají navštívit a tím snížit jejich obavy, že některé objekty jsou pro ně nepřístupné, a že se nebudou umět v nich orientovat.

Bezbariérový byt

Řešíte aktuálně otázku bezbariérového bydlení v Brně? Rekonstruujete svůj současný byt a nevíte, kam hlavu složit? Využijte možnost přechodného ubytování v našem bezbariérovém bytu 3+1 na ulici Kosmonautů. Společně s pečující osobou je vám plně k dispozici až na 6 měsíců.

Půjčovna kompenzačních pomůcek

Není třeba všechny kompenzační pomůcky hned nakupovat. V případě, že zrovna testujete, co vám sedne, nebo se potýkáte s poruchou stávajících, čekáte na zhotovení pomůcky na míru, popř. využijete pomůcku pouze krátkodobě. Vypůjčte si kompenzační pomůcky, které právě potřebujete, na celé 3 měsíce.

Výživové poradenství

Toužíte po změně, která vám přinese radost, zlepší zdravotní stav, zvýší vaše sebevědomí a přinese celkovou spokojenost? Chcete zdravě jíst, vypadat a cítit se lépe? Jste odhodlaní a motivovaní svých snů dosáhnout? Pokud ano, máme pro vás skvělou zprávu – můžeme vám s tím totiž pomoct! Nebuďte na to sami a svěřte se do péče naší výživové poradkyně Terezy Škobránkové.

Přednášky a besedy

Na životním příběhu jednoho z našich klientů si ukážeme jak tenká je hranice bezpečnosti. Žáci se naučí předcházet úrazu i to, co se děje, když už se úraz stane. Na závěr si mohou vyzkoušet jízdu na vozíku a zeptat se jednoho z našich klientů na vše, co je zajímá.

Rekondiční pobyty

Čeká vás týden plný dobrodružství, zábavy a cvičení v krásné přírodě. Vydejte se s námi do Březejce na Vysočině. Rozhýbete těla, vypilujete soběstačnost ve skupině i individuálně. Užijte si výlety do okolí i opékání špekáčků za tónů kytary.

Kontakt

ParaCENTRUM Fenix, z. s.
Netroufalky 787/3
625 00 Brno
T: +420 733 589 567
E: info@pcfenix.cz
www.pcfenix.cz

Přihlášení k odběru Zpravodaje

© ParaCENTRUM Fenix. All rights reserved.