Nový Fenix, nová šance pro vozíčkáře

ParaCENTRUM Fenix působí v Brně již patnáctým rokem. Po celou dobu je partnerem lidem po úrazu míchy, kterým pomáhá překonat náročnou životní změnu a žít co možná nejvíce dle vlastních představ. Cílem a posláním organizace je, aby každý klient byl co nejméně závislý na pomoci okolí.

Výraznou měrou nás posune vpřed nová budova našeho centra, která má stát v roce 2021 v brněnských Kníničkách. Ta poskytne kvalitní zázemí stávajícím službám, především ale umožní navýšit počet klientů na čtyřnásobek. Na padesát klientů denně bude využívat služby ambulantní formou, dalším dvaceti osobám umožní ubytovací kapacity trávit v centru dlouhodobější intenzivní rehabilitační pobyty.

Nejedná se přitom o žádné abstraktní plány z kategorie „co by jednou mohlo být“. Ambiciózní projekt dávno běží. Od jara 2018 je známa podoba architektonické studie, v září bude hotova i dokumentace k žádosti o stavební povolení. Projekt má podporu Magistrátu města Brna i zastupitelů městské části Kníničky. V brzké době přistoupí vedení organizace a vedení Kníniček k podpisu smlouvy o odkupu pozemku. K dokončení však schází peníze.

Podařilo se nám získat již 85 milionů, zhruba 30 milionů nás dělí od dofinancování stavby. Naše práce je jedinečná a potřebná. Jsme odborníci na svých místech, zároveň srdcaři se zápalem pro věc. Úraz míchy se týká každého z nás.

Kontakt

ParaCENTRUM Fenix, z. s.
Netroufalky 787/3
625 00 Brno
T: +420 733 589 567
E: info@pcfenix.cz
www.pcfenix.cz

Přihlášení k odběru Zpravodaje

© ParaCENTRUM Fenix. All rights reserved.